Project Description

Obezite Cerrahisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Morbid obezite tüm dünyayı tehdit eden önemli bir sağlık sorunudur. Vücut kitle indeksi ile morbidite ve mortalite arasında sürekli bir ilişki olduğu bilinmektedir. Şiddetli obezitede kullanılan cerrahi prosedürler, eşlik eden hastalıkları iyileştirebilecek ciddi kilo kaybına neden olabilir.

Vücut kitle indeksi 40kg / m2 ve üzeri veya 35 kg / m2 üzeri artı yandaş hastalıklar (diyabet, uyku apne sendromu, kalp hastalığı, hipertansiyon vb.) varsa obezite cerrahisine yatkınlık var demektir. Bugün Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) Konsensüs Geliştirme Konferansı tarafından Roux-en-Y Gastrik Bypass ve Sleeve Gastrektomi (Tübüler Mide) olarak adlandırılan iki tedavi seçeneği önerilmiş ve her iki yöntem de laparoskopik olarak başarıyla uygulanabilmektedir.

Obezite cerrahisi uygulamalarının gerçekleştirildiği JCI akredite hastanelerimiz, ameliyat öncesi gerekli değerlendirme ve konsültasyonları yapmak için yeterli uzman ve teknolojik donanıma ve altyapı olanaklarına sahiptir. Hastanelerimizde ameliyat sonrası dönemde oluşabilecek olası komplikasyonların zamanında ve etkin bir şekilde yönetilebildiği üçüncü basamak erişkin yoğun bakım ünitesi ve endoskopi ünitesi ile obezite için altyapı ve cerrahi ekipman şartlarına sahip ameliyathanelerimiz bulunmaktadır. Ameliyat öncesi multidisipliner bir yaklaşımla ruh sağlığı hastalıkları, anestezi, dahiliye, kardiyoloji, göğüs hastalıkları ve endokrin bölümleri uzmanları tarafından muayene edilen hastaya gerekli ameliyatın yararları, zararları, olası ameliyat riskleri hakkında, gerçekleştirilecek yöntemler ve prosedürlerle ilgili bilgi verilir.

Ameliyat, bariatrik cerrahi ve ileri laparoskopik tekniklerin uygulanması konusunda bilgili, herhangi bir soruna müdahale etme ve düzeltme becerisi ve tecrübesi olan cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Yaklaşık 40-90 dakika süren operasyonun ardından 2 gün sonra sıvı alımına başlanır ve 50 saat sonra hasta taburcu edilir. Bir yıl sonra hasta fazla kilosunun% 80’ini kaybeder.

Randevu Al

Daha fazla perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis and quasi architecto beatae

Cinsiyet *
Choose File
Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.