Project Description

Estetik Cerrahi

Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik

Plastik cerrahi, vücudun gerekli bölgelerini estetik olarak onaran ve tüm vücut yüzeyindeki her türlü cerrahi sorunla ilgilenen bir tıp dalıdır. Cerrahi problemlerin yanı sıra yüzün veya vücudun herhangi bir yerinden yeterince memnun olmayan kişilerin de kullanabileceği bir daldır.

• Yüz Estetiği: Yüz, kaş, göz, burun, ağız, çene gibi yapıların uyumunu sağlamak için yapılan operasyonlar ile yüzün kalitesini, gerginliğini, parlaklığını ve lekesizliğini sağlamak için yapılan operasyonları içerir. Vücut Estetiği: Vücudun belirli bölgelerindeki deformasyonları gidermek veya vücudu daha estetik hale getirmek için uygulanan operasyonları içerir.

• Meme Estetiği: Direkt vücut güzelliğine yönelik meme büyütme ve küçültme operasyonları.

Medikal Estetik

Değişmek, daha güzel bir yüze veya vücuda sahip olmak herkesin hakkıdır. Medikal estetik tedavi yaklaşımları, cerrahi müdahale gerektirmeyen veya cerrahi girişim risklerini almak istemeyenler için uygun alternatiflerdir.

• Ameliyatsız Yüz Germe: Cildin alt katmanlarına yapılan farklı uygulamalarla cildin kendi onarım potansiyelini uyararak ve kollajen üretimini artırarak cilde elastikiyet kazandırmaya yönelik cerrahi olmayan girişimler.
• Botoks ve Dolgu Tedavisi: Botoks enjeksiyonu ile kırışıklıklara neden olan kasların gerginliğini azaltarak kırışıklıkları azaltmak veya yok etmek için yapılan tedavidir. Dolgu, yüzde hafif / orta dereceli kırışıklıkların ve derinleşmiş anatomik çizgilerin yumuşatılması, yüzdeki genç görünümün ve kaybedilen hacmin iyileşmesidir. Oldukça etkilidir ve etkisi hemen görülür.
• Dudak Dolgusu: Dudaktaki hacim kayıpları ve çizgilerin hızla giderilmesi için uygulanan bir uygulamadır.
• Yaşlanma Karşıtı Tedaviler: Yaşlanmanın neden olduğu yıpranmayı en aza indirmeye yönelik tedavi yaklaşımlarıdır ve kişiye özel programlarla yürütülür.
• Leke Tedavileri: Güneş dahil çeşitli nedenlerle ciltte oluşan lekelerin giderilmesine yönelik tedavi yaklaşımlarıdır. Tedavi seans sayısı ve uygulama yöntemi lekenin derinliğine göre değişmektedir.
• Akne ve sivilce izi tedavileri: Estetik görünümü olumsuz etkileyen geçmişten kalan izlerin giderilmesine yönelik tedavi yaklaşımlarıdır. Lazer ve mezoterapi uygulamaları gibi farklı ameliyat dışı girişimlerle bu izler giderilmektedir.
• Cilt Kırışıklık Tedavileri: Kırışıklıkların giderilmesi ve cilt yıpranması için yapılan tedavidir. Bireye özgü farklı tedavi yaklaşımları vardır. Derinin orta tabakasına saf oksijenin iğne kullanılmadan oksijen basıncı ile enjekte edilerek yapılabileceği gibi ozon gazının mikro enjeksiyon olarak cilde uygulanmasıyla da yapılabilir.
• Hastanın kendi kanının taban çizgisinin üzerinde trombosit konsantrasyonuna sahip bir kısmı olan trombositten zengin plazma (PRP), yaralı tendonların, bağların, kasların ve eklemlerin iyileşmesini desteklemek için çeşitli kas-iskelet problemlerine uygulanabilir. Kılcal Damarlar ve Varis Tedavileri: İstenmeyen görünümler lazer veya diğer girişimlerle hızla giderilebilir.
• Mezoterapi Tedavileri: Cildin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, amino asit, enzim ve ilaçların orta cilt tabakasına ulaştırılması işlemidir. Mezoterapi selülitin önlenmesi, bölgesel yağlanma, vücut şekillendirme, kilo verme, hacim artışı, gözaltı torbaları, cilt çatlakları, yara izi tedavileri ve saç dökülmesini önlemede kullanılabilir.
• Dövme Silme: Dövme silme işleminde lazer kullanılmaktadır. Lazerin pigmentler tarafından absorbe edilmesinden kaynaklanan ses ve ışığın etkisiyle dövme pigmentleri ayrıştırılır. Vücudun savunma sistemi, küçük parçalanmış dövme pigmentlerini kolayca yutar ve yok eder. Tedavi ortalama 5-10 seans sürer.
• Zayıflama: Kilo kaybı birçok sağlık sorununu önler, kişinin kendini estetik olarak iyi hissetmesini sağlar, ve canlılık verir, kendine olan güveni artırır ve hareket etmeyi kolaylaştırır. Kilo vermek, kilo vermeye karar veren herkesin başarabileceği bir şeydir. Ancak doğru kilo verme yöntemini bulmak, bölgesel zayıflama alanlarını ve yöntemlerini belirlemek ve sağlıklı bir şekilde kilolardan kurtulmak için uzman desteği almak zorunludur.
• Bölgesel Zayıflama: Kişi ideal kilosunda olsa bile bölgesel incelme, bölgesel zayıflama ve sıkılaştırma tedavileri için desteğe ihtiyaç duyabilir. Doğru planlanmış tedavilerle erkeklerde göbek çevresinde, kadınlarda bel ve basen çevresinde görülen bölgesel ağırlıkların kaldırılması ile vücudu toparlamak ve sıkılaştırmak mümkündür.
• Selülit Tedavisi: Selülit; kilo kriteri olmaksızın zayıf veya fazla kilolu tüm bireylerde görülebilen bir sorundur. Hareketsiz yaşam tarzı ve düzensiz beslenmenin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Tedavi farklı yöntem ve cihazlarla yapılabilir. Uzun süreli etki sağlayacak ve vücut yapınıza uygun tedavi yönteminin belirlenmesi oldukça önemlidir. Size en uygun tedavi yöntemini belirlemek için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Vücut Şekillendirme: Vücut şekillendirme, kişinin beden algısında mutsuzluğa neden olan şeklin düzeltilmesidir. Vücut şekillendirme operasyonlarında vücut bir bütün olarak şekillendirilir. Yani meme, karın, göbek, popo, bel veya kollar ve bacaklar bir bütün olarak değerlendirilerek bu bölgelerin asimetrileri ve düzensizlikleri üzerine operasyonlar yapılır. Vücut bütünlüğü uyumuna göre şekillendirme yapılır.

Epilasyon Tedavisi
• Lazer Epilasyon: Lazer ışınlarını saç köklerine ulaştırarak saç hücrelerine zarar verme ve yeni saç üretiminin engellenmesini sağlama işlemidir. Bu süreç, profesyonel ekipman türleri kullanan uzmanlar tarafından uygulanan ciddi bir tedavidir.

Euromedicare, en ileri teknolojilerin kullanıldığı merkezlerde uzman doktor ve estetisyenler ile tüm estetik ihtiyaçlarınıza çözümler sunar.

Randevu Al

Cinsiyet *
Choose File
Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.