Project Description

Diş implantı nedir?

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme işlevi sağlar ve yüzünüzde doğal bir görünüm sağlar. İmplant, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. Operasyon lokal anestezi ile herhangi bir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan gerçekleştirilebilir. Gerekirse genel anestezi de uygulanabilir. Bir diş kaybında diğer dişlere zarar vermeden implant yapılabilir. Tam dişsizlik durumlarında hareketli bir protez yerine daha rahat bir kullanım için implant tercih edilebilir.

İmplantın Avantajları

İmplant protezleri, doğal dişe en yakın yapıyı oluşturur. İmplant protezleri geleneksel protezlere göre daha iyi çiğneme ve konuşma işlevi sağlar ve diğer protezlere göre çok daha estetik bir görünüm sağlar. İmplant sayesinde komşu sağlam dişlere dokunmadan diş eksiklikleri giderilebilir. İmplant destekli total protez kullanan kişilerde protezin ağza daha iyi oturması sağlanır.

Tek bir dişiniz eksik olsa bile implant tedavisini tercih etmelisiniz.
Titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 2-4 aylık bir süre beklenmelidir. Operasyon sırasında çene kemiği de tedavi edilirse bu süre 6 aya kadar çıkabilir.

Zor bir ameliyat olacak mıyım?
İmplant operasyonu sırasında lokal anestezi uygulandığı için ağrı hissetmezsiniz. İlaçlarınızı operasyondan önce almalı, işlem sonrası doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız.

İmplant ameliyatı sonrası oluşabilecek komplikasyonlar nelerdir?
Yanakta şişlik olabilir. Kısa sürede geçmesini beklediğimiz bu şişlik, ilk gün yapılan buz kompresi ile giderilebilir. Doktorunuzun önerdiği ilaçları aldığınız sürece şiddetli ağrı yaşamazsınız. Sigara içmek implantınızın düşme riskini artırır.

Tedaviden sonra
İmplant uygulamalarının ardından birçok hasta aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir. İmplant tedavisinin ikinci aşaması olan implant üzerine yapılan protezlerde, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için operasyondan sonra 2-4 ay beklenmesi gerekmektedir.

Diş implantları ilk bakışta pahalı bir tedavi olarak bilinse de komşu dişlere zarar vermeyen uygulama, rahatlık ve estetik görünüm gibi birçok avantaj sağlar. İmplantınızı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Çoğu insanda implantlar ağızda ömür boyu sorunsuz kalır. İmplantların sorunsuz kullanımını etkileyen birçok faktör vardır. Bunlardan en önemlisi hastanın ağız hijyenine verdiği önemdir. Doğru ağız bakımı ile implantlarınız ömür boyu kolayca gülmenize, konuşmanıza ve yemek yemenize olanak tanır.

Kim tercih etmeli?
Her hastaya implant yapılamaz. Genel sağlık durumu kötü olan, alışkanlıkları kötü olan ve çene kemiği yapısı uygun olmayan kişiler için implant uygulaması uygun değildir.

HAVALİMANINDA BULUŞMA
İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde anlaşmalı olduğumuz diş hastanelerinde implant operasyonlarınızı güvenle yaptırabilirsiniz. Misafirlerimizi havalimanından VIP araçlarla diş hastaneleri ve diş tedavi kliniklerine veya kalacağınız otele götürüyoruz.

KONAKLAMA – SEYAHAT PROGRAMI
Tedavinizin yapılacağı kliniğe size en yakın ve en uygun oteli buluyor, sizin için rezervasyon yapıyoruz. Türkiye’ye gelişinizi daha keyifli hale getirmek için tedaviniz dışındaki zamanlarda alternatif tur ve eğlence programı önerileri sunuyoruz.

Talebinizi Gönderin

Cinsiyet *
Choose File
Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.