Türkiye’de Saç Ekimi2021-04-18T13:43:08+00:00

Project Description

Türkiye’de Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler için taze saç yapmanın en güvenli ve kalıcı yoludur. Saç ekiminde saç dökülme bölgelerine hastanın kendi sağlıklı saçları yerleştirilir. Saçların alındığı bölge saç dökülmesinin olmadığı bir bölgedir.

Hastalar saçlarını hiç kaybetmemiş gibi kalıcı olarak geri kazanır. Saç ekiminde hedefimiz, modern tıbbi prosedürler ile doğal saçların hasta için doğal görünmesini sağlamaktır.

Saç ekimi ilk olarak 1930’larda Japonya’da yapıldı ve ilk olarak 1950’lerde Batı Dünyasında ortaya çıktı.

FUE Yöntemi
Türkiye'de EuroMedicare Saç Ekimi

Saç ekimi kimlere yaptırılabilir?

Bugün, 50 yaşın üzerindeki erkeklerin yaklaşık yüzde ellisi saç dökülmesi sorunu yaşıyor. Bu nedenle saç ekimi erkekler için en yaygın kozmetik ameliyattır. Saç dökülmesi erkekler özgü bir sorun değildir. Artık birçok kadın saç dökülmesi veya incelme sorunları yaşıyor.

Neden saç dökülmesi var?

Genetik özellikler saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biridir, ancak aynı zamanda yaş, fiziksel yaralanma veya birden fazla tıbbi durumun bir sonucu olarak da ortaya çıkabilir. Saç ekimi, saç dökülmesinin nedeni ne olursa olsun, yeterli sayıda saç kökü olan tüm bireylerde güvenle yapılabilir. Sadece kafaya değil, kaş, bıyık ve sakal gibi vücudun diğer kıllı bölgelerine de ekim işlemi başarıyla gerçekleştirilebilir.

Saç ekimi nasıl yapılır?

İşlemde normalde ense bölgesinden alınan saç kökleri istenilen saçsız bölgeye ekilir. Bu saç kökleri greft olarak kabul edilir. Nadir durumlarda, ense bölgesinde veya hastanın temporal bölgesinde yeterli miktarda sağlıklı saç bulunmaz. Bu gibi durumlarda saç kökleri, hastanın kolları veya göğüs duvarları gibi vücudun başka saçlı bölgelerinden de alınabilir. Saç dökülme seviyesine göre tedavi birkaç saat içerisinde yapılacaktır. Saçsız bölge çok büyükse işlemi bitirmek için birkaç seans gerekecektir. Ayrıca lokal anestezi altında sedasyon ile tedavi yapılır. Tedavi sırasında hastanın başına özel bir bandaj eklenir ve hasta birkaç saat sonra taburcu edilir. Ağrı nadir olmakla birlikte ağrıyı kontrol etmek için ağrı kesiciler kullanılır. Genelde hasta 3 günlük bir ev molasından sonra başı sarılarak işine geri dönecektir. Beşinci gün ilk cerrahi yara pansumanı yapılır.

Hangi saç ekimi prosedürleri kullanılır?

Saç ekimi işlemlerinde; iz bırakmayan veya başın arkasında küçük bir iz bırakabilecek bir yöntem olan FUE yaklaşımı başarıyla uygulanmaktadır. FUE sisteminde saç kökleri tek tek alınarak kusurlu bölgelere yerleştirilirken, saçı içeren cilt bandı yöntemde ense bölgesinden ayrılır. Saç ekimi yaptıran hastanın başının arkasında ve donör bölge olarak kullanılacak tarafta saçlarının düzgün olması gerekir. Saç derisinin rengi ve kalınlığı gibi diğer yönler, yoğunluk ve dalgalanma gibi özellikler tedavinin sonucunu etkiler. Saç ve kafa derisi muayenesinde tercih edilen yaklaşım bu nedenle hastanın öncelikleri dikkate alınarak belirlenmelidir. Genellikle iz bırakmayan FUE yaklaşımı tercih edilirken bazı durumlarda diğer yöntemin kullanılması uygun olabilir. Saç ekimi sadece saçsızlık için değil, seyrelmiş bölgelerdeki saç yoğunluğunu artırmak için de yapılabilir.

Saç ekimi için en kritik konu nedir?

Saç ekimi, önemli bir cerrahi işlemdir. Saç ekimi riskini en aza indirmek için bir sağlık kuruluşunda yapılmalıdır. En iyi sonucu alabilmek için operasyonun bu konuda eğitim almış kalifiye plastik cerrahlar tarafından yapılması çok kritiktir. Saç ekiminin başarılı olabilmesi için saç köklerinin hemen damarlanması yani köklerin takıldığı bölgeye “yapışması” gerekir. Doğru prosedür kullanılarak yapılırsa saç ekiminin başarı oranı yüksektir. Doğal bir görünüm için saçların dökülen bölgelerin doğru mesafesine, açısına ve yoğunluğuna ekilmesi gerekir.

Ekilen saçlar dökülür mü?

Ekilen saçlar ekim işleminden birkaç hafta sonra dökülür ancak bu doğal bir senaryodur çünkü dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkacaktır. Bu geçici dökülme iyileştikten sonra ekilen saç kökleri özelliklerini korurlar ve dökülmezler. Ancak aynı bölgedeki orijinal saçlar da eksik olabilir ve saç yoğunluğundaki düşüşe göre yeni saç ekimi planlanabilir. Saç dökülmesi ameliyattan sonra istikrarlı bir şekilde devam edebilir. Özellikle yeni saç çizgisi bölgesinde doğal olmayan bir görünüm oluşursa daha sonra ek cerrahi müdahale gerekebilir.

Saç ekiminin riskleri nelerdir?

Saç ekimi, diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi uygun gözetim altında yapılmadığında bazı riskler oluşturur. Ancak saç ekimi operasyonu hastane ortamında deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında komplikasyonlar nadiren görülür. Saç ekimi uzun bir süreçtir ve saç dökülmesinin derecesine bağlı olarak 1-2 yıl içinde birden fazla ekim gerekebilir. İltihaplanma ve şiddetli izler gibi komplikasyonlar görülebilir ancak bunlar çok nadirdir. Tedavi sırasında ağrı kesicilerle giderilebilecek rahatsızlık, rahatsızlık hissi, herhangi bir kanama ve şişlik bulunabilir. Saç alınan ya da ekilen yerlerde uyuşma olabilir ve 2-3 ay içinde kendiliğinden düzelir.

NEDEN EUROMEDICARE?

İyi sonuçlar, doktor deneyimi, yüksek teknoloji ve yüksek kaliteli tedavinin bir kombinasyonunu içerir. Euro Medicare, dünyanın dört bir yanındaki hastalara Türkiye’nin farklı şehirlerinde birinci sınıf sağlık hizmetleri sunmaktadır.

Saç ekimi operasyonları Türkiye’de İstanbul ve Ankara’da bir hastane ortamında yapılmaktadır.
Hastanelerimize yakın lüks otellerde odalar ve havalimanı transferleri gibi ayrıcalıklı hizmetler yabancı hastalarımız için özel olarak hazırlanmaktadır.

Deneyimli, çok kültürlü bir uzman ekibi, uluslararası hastalarımıza ana dillerinde 7/24 yardım sağlamaktadır.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) veya Doğrudan Saç Ekimi

Teklif Al
  • İstanbul’da Tek Seans
  • İlaç, Şampuan, Losyon
  • 3 Gece @ 5 Yıldızlı Otel
  • Özel Havaalanı Transferleri (Gidiş-Dönüş)
  • Çevirmen / Tercüman Hizmetleri
Teklif Al

Saç Ekimi İçin Teklif Alın

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Randevu Al

Cinsiyet *
Choose File
Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Go to Top