Kanser Tedavileri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kanser Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Kanser Tedavileri: Kanserde yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemleri cerrahi, radyoterapi ve kemoterapidir. Daha az sıklıkla hormon tedavileri, biyolojik tedavi yöntemleri ve hedefe yönelik tedaviler kullanılır. Bu tedavi yöntemleri tek başına veya birlikte uygulanmaktadır.

 

Euromedicare çağdaş, modern ve son teknolojiye sahip, spesifik onkolojik tanı ve tadavi teknolojileri ile donatılmış onkoloji merkezleriyle çalışmakta ve medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, nükleer tıp ve moleküler onkoloji alanlarında ihtiyaç duyulan tedavileri sunmaktadır.

 

Kanser tedavisi, birçok uzmanlık dalının bir arada çalışmasını zorunlu kılan bir tedavi grubudur. Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp ve Moleküler Onkoloji gibi uzmanlık alanları ile ortak tedavi kararları alınarak un uygun tedavi seçeneğine karar verilir. Farklı cerrahi branşlar, radyasyon onkolojisi ve medikal onkoloji uzmanları birlikte çalışır. Teşhis sırasında patoloji, teşhisi güçlendirmek ve tedavi sonuçlarını izlemek için radyoloji ve nükleer tıp bölümleri büyük önem taşır.

 

Euromedicare kanser tanı ve tedavisinde en ileri tıbbi teknolojiler ve deneyimli uzmanların çalıştığı hastanelerle işbirliği yaparak ihtiyacınız olan tedavinin en hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlar.

 

Modern görüntüleme imkânları ile kanserin ilk teşhisi ve evrelenmesi, yaygınlığının belirlenmesi, tedaviye cevabın değerlendirilmesi, tedavinin verileceği canlı kanser hücrelerinin yoğunluğunun tespit edilmesi ve hastanın en doğru tedavi planlamasının yapılmasını sağlar. Bu hizmetlerimiz alanında uzman, uluslar arası standartlarda hizmet veren merkezlerimizde yapılmaktadır.

 

Amacımız bütün kanser hastalarımızın konforunu üst düzeyde tutulmasını sağlanabilmektedir.

 

Gamma Knife Tedavisi: Gamma knife herhangi bir kesiye gerek kalmadan, koordinatları belirlenmiş hastalıklı beyin dokusunun, gamma ışınları ile yok edilmesini sağlayan olağanüstü bir tedavi sistemidir.

 

Gamma knife ile hem iyi huylu beyin tümörleri hem de kötü huylu beyin tümörleri tedavi edilebilmektedir. Ayrıca gamma knife beyin tümörü dışında, damarsal beyin hastalıkları ve fonksiyonel beyin hastalıklarında (trigeminal nevralji, parkinsonizm, epilepsi) da kullanılmaktadır. Tümörleri, vücudun doğal dengesini bozmadan tedavi eden ve kanser tedavisinde “nokta atışı” olarak tanımlanmaktadır. Cerrahi işlem gerektirmeyen bu yöntem, birçok iyi ve kötü huylu tümörde ve farklı hastalıklarda, ameliyat ve radyoterapiye alternatif bir seçenek oluşturmaktadır. Tedavi sırasında, tümör veya hastalıklı alanı yok etmek ya da büyümesini durdurmak için, çok sayıda radyasyon ışını hedefe yönlendirilmektedir.

 

CyberKnife Sistemi: Kanser ve kanser olmayan tümörlerin ve radyasyon tedavisi gerektiren diğer hastalıkların tedavisinde kullanılan ultramodern bir teknolojidir. Vücudun birçok bölgesinde, prostat, akciğer, beyin, omurilik, omurga, baş ve boyun, karaciğer, pankreas, böbrek kanserleri ve farklı jinekolojik kanser tedavilerinde klasik kanser tedavisine, daha güvenli bir alternatif olarak veya ameliyat edilmesi klasik cerrahi yaklaşımlarla mümkün olmayan, zor vakalarda kullanılır. CyberKnife Sistemini eşsiz yapan tamamıyla robotic kontrollü radyasyon veren bir sistem olmasıdır. Robotik sistem tasarımı, gerçek zamanlı görüntüleme ile donatılmıştır ve CyberKnife Sisteminin farklı açılardan uygulandığında bile milimetreden daha küçük bir hassasiyetle tam hedeflenen tümör odağına maksimum dozda radyasyonu vermeye olanak sağlar. CyberKnife Sistemi işlem sırasında tümörün veya hastanın hareket etmesi yer değiştiren tedavi edilmesi amaçlanan odağı sürekli takip etmeye odaklandığı için çevredeki sağlıklı dokulara gereksiz radyasyon verilmesini önler.

Euro Medicare Ön Teklif ve Talep Formu

Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Saç Ekimi Tedavisi
Saç nakli, yapı olarak saç dökülmesi olmayan kişinin kendi göğüs, bacak-kol, genital bölge gibi vücut bölgelerinden, özellikle de enseye yakın başın arka tarafından alınan saç köklerinin, saçların döküldüğü bölgeye nakledilme operasyonudur.

 

Saç ekiminde, saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir. Günümüzde, saç ekimi operasyonlarının çoğunluğu iz bırakmayan FUE yöntemi ile yapılmaktadır.

 

Nakil sedasyonla lokal anestezi altında yapıldığından, genel anestezi almaktan endişe eden hastalar daha güvenle karar vermekte ve FUE tekniğini tercih etmektedir FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yönteminde, saç kökleri lokal anestezi altında alınarak saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak bilgisayar ortamında dijital olarak canlandırılarak, hastaların beğenisine sunulmakta; hastalarımızın da onayı alındıktan sonra saç ekim işlemi gerçekleştirmektedir. Saç ekiminden sonra baş kısmına özel bir bandaj uygulanmaktadır. Kişi 1-2 saat sonra taburcu edilmektedir. Çok az görülse de ağrı durumlarına karşı ağrı kesiciler ile kontrol sağlanmaktadır. Çok nadir olsa da istenmeyen enfeksiyon veya yara izi gibi komplikasyonlar görülebilmektedir. Komplikasyon gelişme ihtimalini azaltmak için de işlemin deneyimli bir hekim tarafından, hastane ortamında yapılmalıdır. İkinci gün ilk yıkama losyonuyla nazikçe yıkama yapılır. Her gün yıkamaya devam edilir bir hafta sonra şişlikler iner kabuklanmalar biter. Üç hafta sonra PRP yada mezoterapi yapılabilir. Ekim sonrasında ekim alanı korunmalıdır. İlk hafta deniz girilmemeli ve güneşe çıkılmamalıdır. Ekim bölge kuru kalmalı kurularken havlu kullanılmamalıdır. İlk bir ay saçın %40’ı dökülür 2-4 ayda tekrar uzamaya başlar. Altı ayda saçlar göz belirgin olarak gelişir. Yaklaşık bir yıl sonra ise nihai halini alır. Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için dökülme olmaz ve saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar.

 

Saç Ekimi Tedavisi: Saç ekiminde her hasta için hedef, mümkün olduğu kadar doğal ve yoğun görünüm elde etmektir.

 

Kaş ve kirpik ekimi: Kaş ve kirpik ekimi işlemi de plastik cerrah ve uzman ekip tarafından, hastane ortamında ameliyathane şartlarında gerçekleştirilir. Genellikle ağrısız lokal anestezi yöntemiyle ve 1-2 saat gibi kısa bir zamanda yapılan, sonuçları çok tatmin edici bir kıl kökü nakli işlemidir.

 

Sakal Ekimi Tedavisi: Sakal seyrelmesinin nedenleri genetik, hormonal, bazı hastalıklar ya da ilaç yan etkileri olabilir. Bu hastalıkların tedavi edilmesi olumlu sonuçlara ulaşmamızı sağlar.

 

Bıyık Ekimi Tedavisi: bir hafta sonunda hiçbir is bırakmadan sizi memnun edecek görünüme ulaştıran tek ve kesin kalıcı çözüme kavuşturan tedavi yöntemidir.

Euro Medicare Ön Teklif ve Talep Formu

Plastik Cerrahi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Plastik Cerrahi Tedavileri
Plastik cerrahi, vücudun gerekli görülen yerlerini estetik olarak onaran hekimlik dalıdır ve tüm vücut yüzeyinde oluşan her türlü cerrahi problemle ilgilenir.

 

Cerrahi problemlerin yanı sıra daha estetik görünmek isteyen, vücudun, yüzünün herhangi bir bölümünden yeterince memnun olmayan kişilerin de başvurabileceği bir daldır.

 

• Yüz Estetiği: Yüz, kaş, göz, burun, ağız, çene gibi yapıların uyumunu sağlamak iyi yapılan operasyonların yanı sıra yüz derisinin kalitesini, gerginliğini, parlaklığını ve lekesizliğini sağlamak için yapılan operasyonları da kapsamaktadır. Vücut Estetiği: Vücudun belirli bölgelerinde oluşan deformasyonları gidermek veya vücudun daha estetik hale getirilmesi için uygulanan operasyonlardır.

 

• Göğüs Estetiği: Doğrudan vücut güzelliğini hedefleyen, göğüs büyütme-küçültme ve dikleştirme operasyonlarıdır.

 

Medikal Estetik
Değişmek, daha güzel bir yüze veya vücuda sahip olmak herkesin hakkıdır. Cerrahi girişim gerektirmeyen ya da cerrahi girişimlerin risklerini almak istemeyenler için medikal estetik tedavi yaklaşımları uygun bir alternatiftir.

 

• Ameliyatsız Yüz Gerdirme: İple yüz germe veya cildin alt tabakalarına farklı uygulamalar ile cildin kendi onarım potansiyelini harekete geçirerek, kollejen üretimini artırarak cildin sıkılaşmasını ve esneklik kazanmasını sağlamaya yönelik cerrahi olmayan girişimleridir.

 

• Botoks ve Dolgu Tedavileri: Botoks enjeksiyonu ile yüzde karışıklığa neden olan kasların gerginliğini azaltarak, kırışıklığın azaltılması veya ortadan kaldırılması için yapılan tedavidir. Dolgu ise yüzdeki hafif/orta derece kırışıklıkların ve derinleşen anatomik çizgilerin yumuşatılması ve yüzün kaybettiği hacim ve genç görünümün geri kazandırılmasına yönelik tedavilerdir. Oldukça etkilidir ve etkisi hemen görülür.

 

• Dudak Dolgusu: Dudaklarda oluşan hacim kayıplarının ve çizgilerin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması için yapılan son dere etkili uygulamadır.

 

• Antiaging Tedavileri: Kişiye özel programlarla yaş almanın oluşturduğu yıpranmaları en aza indirmeye ve yaşının en iyisi olmaya yönelik tedavi yaklaşımlarıdır.

 

• Leke Tedavileri: Başta güneş olmak üzere çeşitli nedenlerle ciltte meydana gelen lekelerin giderilmesine yönelik tedavi yaklaşımlarıdır. Lekenin derinliğine göre tedavi seans sayısı ve uygulama yöntemi değişir.

 

• Akne ve sivilce izi Tedavileri: Eskiden kalan ve estetik görünümü olumsuz etkileyen izlerin farklı metotlarla giderilmesine yönelik tedavi yaklaşımlarıdır. Lazer, mezoterapi uygulamaları gibi farklı cerrahi olmayan girişimlerle izler giderilir.

 

• Cilt Kırışıklık Tedavileri: Ciltte oluşan yıpranma ve kırışıklıkların giderilmesine yönelik tedavilerdir. Kişiye özgü farklı tedavi yaklaşımları vardır. Cildin orta tabakasına, oksijen basıncı ile saf oksijenin iğne kullanmadan enjekte edilmesi şeklinde yapılabildiği gibi ozon gazının cilt içine mikro enjeksiyonlar şeklinde uygulanması ile de yapılabilir.

 

• Prp Tedavileri: Cilt gençleştirmeye yönelik sizden alınacak kandan büyüme faktörlerini ihtiva eden, trambositten zengin kısmın ayrıştırılarak gerek duyulan bölgelere uygulanması şeklinde yapılan tedavidir.

 

• Kılcal Damar ve Varis Tedavileri: Lazar veya diğer farklı girişimler ile istenmeyen görünümler hızlı bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

 

• Mezoterapi Tedavileri: Derinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların orta deri tabakasına verilmesi işlemidir. Mezoterapi selülit, bölgesel yağlanmalar, vücut şekillendirme, kilo kaybı sağlama, yüze hacim kazandır, gözaltı torbalanması, deri çatlakları, yara izi tedavilerinde ve saç dökülmelerinin engellenmesinde kullanılabilir.

 

• Dövme Silme: Dövme silmede lazer kullanılmaktadır. Dövme pigmentlerinin lazeri emmesi sonucu oluşan ses ve ışığın etkisiyle pigmentler parçalanır. Vücudun savunma sistemi küçük parçalara ayrılmış dövme pigmentlerini daha kolay yutar ve yok eder. Tedavi ortalama 5-10 seans sürer.

 

Zayıflama
• Kilo vermek birçok sağlık sorununu engeller, kişinin estetik açıdan iyi hissetmesini sağlar, zindelik ve canlılık verir, öz güvenini arttırır ve hareket etmesini kolaylaştırır. Kilo vermek, zayıflama kararını alan herkesin başarabileceği bir şeydir. Ancak doğru zayıflama yöntemini bulmak, gerekirse bölgesel zayıflama yapılacak alanların ve yöntemlerin tespitini yapmak ve sağlıklı bir şekilde kilolardan kurtulmak için uzman desteği almak şarttır.

 

• Bölgesel Zayıflama: Kişi ideal kilosunda olsa bile bölgesel incelme, bölgesel zayıflama ve sıkılaşma tedavileri ile ilgili destek ihtiyacı olabilir. Erkeklerde daha çok göbek çevresinde kadınlarda ise bel ve basen çevresinde görülen bölgesel kiloların doğru planlanmış tedavilerle giderilmesi vücudun toparlanıp, sıkılaştırılması mümkündür.

 

• Selülit Tedavisi: Selülit; kilo ölçütü olmaksızın zayıf ya da kilolu tüm bireylerde görülebilen bir sorundur. Hareketsiz yaşam ve düzensiz beslenme sonucunda oluşur. Tedavi farklı yöntem ve cihazlarla yapılabilir. Vücut yapınıza uygun ve uzun süreli etki sağlayacak olan tedavi yöntemini tespit çok önemlidir. Size en uygun tedavi yöntemi belirlemek için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

 

• Vücut Şekillendirme: Vücut şekillendirme, bireyin vücut algısında mutsuzluk duyduğu şeklin düzeltilmesidir. Vücut şekillendirme operasyonlarında gövde bir bütün olarak şekillendirilir. Yani meme, karın, basen, popo, bel bölgesi veya kol ve bacaklar birer bütün olarak değerlendirilerek asimetrileri ve düzensizlikleri üzerine operasyon yapılır. Vücut bütünlüğü uyumuna göre şekillendirme yapılır.

 

Epilasyon Tedavileri
Lazer Epilasyon lazer ışınlarının, kıl köküne ulaştırılarak kıl hücresinin hasarlandırılması ve yeni kıl üretiminin engellenmesinin sağlanmasıdır. Bu işlem profesyonel cihazlar ve uzman kişilerce uygulanacak ciddi bir tedavidir.

Euromedicare en ileri teknolojilerin kullanıldığı merkezlerde, alanında uzman hekimler ve estetisyenlerle, bütün estetik ihtiyaçlarınızı çözümler sunmaktadır.

Euro Medicare Ön Teklif ve Talep Formu

Kozmetik Cerrahi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Kozmetik işlemler, temel tıbbi nedenlerle değil, bir kişinin görünümünü iyileştirmek için yapılan çok çeşitli ameliyat ve tedavileri içerir. Bu işlemler kozmetik cerrah veya plastik cerrah olarak bilinen bir doktor tarafından yapılır. Kozmetik cerrahi, tipik bir tıbbi prosedür olmadığı için genellikle sağlık sigortası kapsamında değildir. Kozmetik Cerrahi Türleri Yüzlerce prosedür, kozmetik işlemler çatısı altına girer. Bunlardan bazıları karın gerdirme, göğüs implantları, yüz germe, burun ameliyatı ve liposuction’dır. Bununla birlikte, tüm işlemler cerrahi değildir. Örneğin, mikrodermabrazyon, lazer derisi yeniden cilt soyma ve kimyasal soyma gibi derinin genel görünümünü iyileştirmek için cerrahi dışı tedaviler mevcuttur. Buna ek olarak, örneğin ciltte renk kaybedilen vitiligo hastalığı gibi bazı durumlar, makyaj, kendinden katman, cilt boyası, deri ilacı veya hafif tedaviler ile tedavi edilebilir. Bir hastalık, yaralanma veya konjenital defektten sonra vücudun onarımı söz konusu olduğunda, yarık bir dudak veya yarık damak onarımı ameliyatları yaygın kozmetik işlemlerdir. Kadınlar göğüs kanseri yüzünden bir veya iki göğüsünü aldırdıklarında göğüs rekonstrüksiyonu yapabilirler. Cilt kanseri veya yaralanma sonrası yaralar da iyileşebilir.

 

Faydalar ve Riskler

Kozmetik cerrahinin faydaları, öncelikle insanların görünüşlerinde iyileşmeye dayalı olarak kendilerini nasıl hissettikleri üzerine kurulmuştur. Bununla birlikte, birçok kozmetik cerrahi bazı riskler taşır. Örneğin, kanama, enfeksiyon ve yara izi, her tür ameliyatla ilişkili potansiyel risklerdir. Göğüs implantlarının zamanla sızdırma potansiyeli vardır. Liposuction yanıklara, uyuşukluklara veya kazara organ ponksiyonuna neden olabilir. Her tür kozmetik cerrahinin kendine özgü riskleri vardır; bu riskleri, hangi prosedür olursa olsun göz önünde bulundurulan potansiyel faydalarla tartmak önemlidir.

Euro Medicare Ön Teklif ve Talep Formu

Göz Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Euromedicare genel göz muayenesi ve ameliyatları; refraktif cerrahi, multifokal göz içi lens, katarakt cerrahisi, glokom, kornea, üvea-retina, vitreoretinal cerrahi, şaşılık cerrahisi, nörooftalmoloji, oküloplasti, kontakt lens, göz tembelliği, çocuk göz sağlığı gibi ileri uzmanlık isteyen alanlarda deneyimli cerrahların çalıştığı en ileri teknoloji ile donatılmış hastanelerde, modern teknikler ve cihazların kullanılmasını sağlayarak tedavinizi yaptırmaktadır.

 

Hastanelerin teknolojik ve hijyenik altyapısı, hekimin kalitesi, deneyimi ve lazer konusundaki uzmanlığı hasta yönlendirmemizde tercih nedenimiz olmaktadır.

 

Her türlü göz ameliyatlarınız için bizi arayabilirsiniz. Euromedicare her zaman sizin yanınızda olacaktır.

Euro Medicare Ön Teklif ve Talep Formu

Organ Nakli Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Organ Nakli Nedir?
Tedavisi tıbben mümkün olmayan hastalıklar nedeniyle görev yapamayacak derecede hasar gören organların yerine, canlı veya ölüden alınan yeni, sağlam organın konularak hastanın tedavi edilmesine organ nakli denilmektedir. Kalp nakli dışında önemli bir kısmı canlıdan canlıya yapılabilmektedir.

 

Karaciğer, böbrek pankreas, ince, barsak, kalp nakilleri kadavradan alınarak hastaya nakledilerek gerçekleştirilebilmektedir.

 

Türkiye’de organ nakillerinin %75-80’i canlıdan alınan organlarla gerçekleştiriliyor. Bu şekilde yapılan nakillerde tamamen sağlam olan bir kişi ameliyat edilip, organının bir kısmı veya yarısı alınıyor. Bu çok istenmeyen bir durum olmasına rağmen insanları yaşatmak için yapmak zorunda kalıyoruz. Yurtdışında ise bu durumun tam tersi söz konusudur. Canlıdan alınan organlarla yapılan nakiller % 25 oranında, kadavradan (ölen insanlardan) yapılan nakiller ise % 75-80 seviyesindedir. Türkiye’deki nakil süreciyle Avrupa ve ABD’deki süreç arasındaki fark budur. Ancak nakiller iyi ellerde yapıldığı sürece başarı oranı arasında herhangi bir istatistiksel bir fark yoktur.
Türkiye’de Organ nakli ameliyatları modern teknoloji ve teknikler ile yapılmaktadır. 2017 yılında Türkiye’de 4536’si Türk vatandaşlarına 324’ü yabancı uyruklulara olmak üzere toplam 4860 nakil yapılmıştır.
Organ nakli ameliyatları önemli ve ince ameliyatlardır; ancak gelişen modern cerrahi teknoloji ve teknikleri tamamen güvenli ve kanamasız gerçekleşebilmektedir. Örneğin; Laporoskopik ameliyatlar (kapalı ameliyatlar) ile insanlar 1 hafta ya da 10 gün sonra normal hayatlarına devam eder; günlük yaşamları açısından bedensel bir engelleri asla olmaz.

 

Kimler organ vericisi olabilir?
Sağlık Bakanlığının yönetmeliği gereğince 4. dereceye kadar akrabalar arası nakiller olabilir. Bölgesel Etik Kurullarından alınan onay ile akraba dışı organ nakli de söz konusu olabilmektedir. Organ nakilleri açısından çapraz nakil olarak adlandırılan donör değişimleri de yine yasal çerçeve içerisinde gerçekleşebilmektedir.

 

Nakil için seçilen sağlık kurumu önemlidir. Bir hastanede organ nakli yapılabilmesi için o merkezin üst düzeyde hizmet veriyor olması gerekir. Organ nakli sadece ameliyatla ilgili bir işlem değildir. Organ naklinin öncesi ve sonrası süreci için o merkezin poliklinikleri, laboratuarları, görüntüleme üniteleri, yatan hasta katları ve birçok kliniğinin ortak çalışması çok önemlidir. Çok iyi bir cerrah olabilirsiniz, çok iyi bir anestezi ekibiniz olabilir, ameliyathane şartlarınız çok mükemmel olabilir ama bu her zaman başarılı sonuçlar alacağınız anlamına gelmez. Organ nakli multidisipliner bir çalışmadır. Dolayısıyla sadece bu çalışmayı tamamlamış olan sağlık kurumları organ nakli yapabilir.

 

Günümüzde böbrek, karaciğer, kalp, akciğer, pankreas ve ince barsak nakilleri başarıyla gerçekleştirilmektedir. Türkiye’de şu anda toplam 24.787 organ nakli bekleyen hasta bulunmakta ve bu hastaların % 87’si böbrek nakli, %9’u ise karaciğer nakli beklemektedir.

 

(https://organ.saglik.gov.tr/0TR/70Istatistik/OrganNakilIstatistikKamusal.aspx).
Türkiye’de organ bağışı ve nakli T.C Sağlık Bakanlığı kanun, yönetmelik ve mevzuatları çerçevesinde yapılmaktadır.

 

Organ naklinde kadavra kullanılacak ise kadavradan organın alınması ile nakil gerçekleştirilinceye kadar geçecek zaman çok önemlidir. Böbrek nakli operasyonları için diğer organlara kıyasla daha fazla zaman bulunmaktadır. Kurtarılan organ ve nakledilecek organ arasında 36 saat geçmesine izin verilmektedir. Bir karaciğer 8 ila 9 saat içerisinde nakledilmelidir.

Daha sonra hastane organ naklinin hastanın sağlık durumunu olumsuz etkilemeyeceğinden emin olmak amacıyla bir takım testler yapar. Hasta operasyondan önce birkaç ilaç alır. Bunlar yabancı organları reddeden vücudun doğal bağışıklık tepkisini bastırdıklarından bunlara bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar denmektedir.

 

Böbrek Nakli
Böbrek nakli operasyonlarında hastanın kendi işlevsiz böbrekleri genellikle vücutta bırakılmaktadır. Bağışlanan organ alt karın içerisinde nakledilir ve daha sonra pelvisteki ana kan damarlarına bağlanır. İdrarın yeni böbrekten dışarı akmasını sağlamak için üreter mesaneye dikilmektedir.

 

Karaciğer Nakli
Karaciğeri, karaciğer nakli operasyonu esnasında tamamen alınır. Nakledilen organ, tam bir karaciğer veya karaciğerin bir parçası olabilir. Kısmi organlar, birkaç ay içerisinde orijinal boyutuna gelir. Bağışlanan organ, çıkarılan organın yerine yerleştirilir ve daha sonra kan damarları ve safra kanalları bağlanır.
Malatya’da bulunan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Enstitüsü geçtiğimiz ay yapılan son nakille Avrupa’da birinci, dünyada ise ikinci sırada yer aldı. 15 yıl önce başladığı karaciğer naklinde, ilk 10 yılda 747 nakil gerçekleştiren enstitü, 27.8.2017 tarihinde yaptığı nakille 2017’nci karaciğer naklini gerçekleştirdi. Yıllık karaciğer nakil sayısına göre Avrupa’da ilk, dünyada ise ikinci sırada yer alıyor.

 

Akciğer Nakli
2009 yılında Türkiye’de ilk kez, akciğer kanseri olan bir hastaya akciğer nakli operasyonu yapıldı. Türkiye’de ilk başarılı akciğer naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Cemal Asım Kutlu başkanlığındaki ekiple gerçekleştirilen nakille Türkiye’nin adı bu alanda başarılı uygulama yapan sayılı ülkeler arasına girdi. Daha sonraki yıllarda başarılı akciğer nakilleri yapılmaya devam etti. Sağlık Bakanlığı Organ Nakli Dairesinin açıklamasına göre, 2017 yılında Türkiye genelinde 42 akciğer nakli yapılmıştır.

 

Kalp Nakli
Kalp nakli, yeterli fonksiyon gösteremeyen hasta kalbin sağlıklı bir insan kalbi ile değiştirilmesi işlemidir. Beyin ölümü geliştikten sonra organları bağışlanan kişilerden alınan sağlıklı kalp daha önceden kalp nakli kararı alınmış alıcı hastalara nakledilir.

Euro Medicare Ön Teklif ve Talep Formu

Ortopedi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Ortopedi ve Travmatoloji
Ortopedi ve Travmatoloji, kas-iskelet sistemindeki doğumsal ve edinsel hastalıkları hastanemizde yer alan tüm bölümlerle dayanışma ve işbirliği içinde inceleyen, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak teşhis eden, hastalara en uygun medikal ve cerrahi tedaviyi bilimsel düzeyde planlayarak uygulamaktadır.

 

Hastalar, tedavi planları ile ilgili olarak uzman doktorlarımız tarafından tüm ayrıntılarıyla bilgilendirilmektedir. Ortopedi ve Travmatoloji, teknoloji ve bilimsel ilerlemelerin ışığında en hızlı gelişen, değişen ve hatta kapsamı artan dalların başında gelmektedir.

 

Alt Dalları:
Artroplasti cerrahisi (eklem protezleri)
Spor travmatolojisi
Boy uzatma ve bacak eşitsizlikleri
Çocuk ortopedi ve travmatolojisi
El cerrahisi ve mikrocerrahi
Diz cerrahisi ve artroskopik cerrahi
Omuz ve dirsek cerrahisi
Ortopedik onkoloji
Ayak ve ayak bileği cerrahisi
Kemik İltihapları (Osteomyelit) tedavisi

Euro Medicare Ön Teklif ve Talep Formu

Obezite Cerrahisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Morbid obezite, tüm dünyayı tehdit eden önemli bir sağlık problemidir. Vücut kitle indeksi ile morbidite ve mortalite arasında sürekli bir ilişki olduğu bilinmektedir. Şiddetli obezite de kullanılan cerrahi prosedürler, ciddi kilo kaybına neden olabilir ve bu da, komorbid durumları iyileştirebilir.

 

Vücut kitle indeksi 40kg/m2 ve üzeriyse ya da 35 kg/m2 üzeri artı yandaş hastalık (diyabet, uyku-apne sendromu, kalp hastalığı, hipertansiyon vb) mevcutsa obezite cerrahisi adaylığı söz konusudur. Günümüzde, National Institutes of health (NIH) Consensus Development Conference tarafından obezite cerrahisinde Roux-en-Y Gastrik By-pass ve Sleeve Gastrektomi (Tüp mide) adı verilen iki tedavi seçeneği önerilmiştir ve her iki yöntemde laparoskopik (kapalı) olarak başarıyla uygulanabilmektedir. Laparoskopik robot teknolojisi sayesinde 3 boyutlu ve dijital bir görünüm ile hastanın sinir, damar, kas ve dokularının yaralanma riskinden daha çok korunduğu bir imkanla ameliyat gerçekleştirilir. Morbid obezite cerrahisinde LRYGBP nin ve sleeve gastrektominin fazla kiloların kaybedilmesinde ve Tip 2 Diyabet, hipertansiyon, hiperlipidemi, uyku-apne sendromu ve dispne gibi ek hastalıkların iyileşmesinde çok iyi sonuçlar verdiği ve komplikasyonların da kabul edilebilir düzeyde olduğu gösterilmiştir.

 

Obezite cerrahisi uygulamalarının yapıldığı jcı acreditasyonlu hastanelerimiz ; ameliyat öncesi gerekli değerlendirme ve konsültasyonlarının yapılabileceği yeterlilikte uzman tabip ve teknolojik donanım ve altyapı imkanlarına sahiptir. Ameliyat sonrası dönemde oluşabilecek komplikasyonların zamanında ve etkili bir şekilde yönetilebileceği, üçüncü seviye erişkin yoğun bakım servisi ve endoskopi ünitesi ile obezite şartlarına uygun alt yapı ve cerrahi donanım şartlarına haiz ameliyathaneleri mevcuttur. Ameliyat öncesinde multidisipliner bir yaklaşımla akıl ve ruh sağlığı hastalıkları, Anestezi, Dahiliye, Kardiyoloji, Göğüs hastalıkları ve Endokrin uzmanlarınca gerekli muayene ve incelemeler yapılan hasta uygulanacak cerrahi yöntem ve prosedürler, fayda ve zararları ile olası ameliyat riskleri hakkında bilgilendirilir.

 

Operasyon, bariyatrik cerrahi yaklaşımları ve ileri laparoskopik tekniklerini uygulama konusunda bilgili, her türlü soruna müdahale edip düzeltecek yetenek ve tecrübede ki cerrahlar tarafından yapılır. Yaklaşık 40-90 dk süren operayon sonrası 2 .gün sonrasında sıvı alımı başlanır ve 50 saat sonrası taburcu edilir. 1 sene sonrasında hasta fazla kilosunun %80 inin kaybeder.

Euro Medicare Ön Teklif ve Talep Formu

Diş Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


• Dental İmplant nedir?
İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar, yüzünüzde doğal bir görünüm sağlar. İmplant, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. Operasyon lokal anestezi ile hiçbir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan yapılabilir. Gerekli durumlarda genel anestezi de uygulanabilir. Tek diş kayıplarında diğer dişlere zarar vermeden yapılabilir. Tam dişsizlik durumlarında hareketli protez yerine daha konforlu kullanım için tercih edilebilir.

 

• İmplant Avantajları
İmplant protezler doğal dişe en yakın yapıyı oluştururlar. İmplant üstü protezler, geleneksel protezlere oranla daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlamaktadırlar ve diğer protezlere oranla çok daha estetik görünüm sağlar. İmplant sayesinde diş eksikliği yandaki sağlam dişlere dokunulmadan giderilebilir. İmplantlar ile desteklenmiş total protez kullanan kişilerde, protezin ağza daha iyi oturması sağlanır.

Sadece bir tek dişiniz eksikse bile implant tedavisini tercih etmenizde fayda var.

 

Titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 2-4 ay arası bir süre beklenmelidir. Eğer çene kemiğine müdahalede bulunulmuşsa bu süre 6 aya kadar çıkabilir.

 

• Zor bir ameliyat mı geçireceğim?
İmplant operasyonu sırasında lokal anestezi uygulandığı için ağrı hissetmezsiniz. Operasyon öncesinde ilaçlarınızı almalı, işlem sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız.

• İmplant ameliyatı sonrasında görülebilecek komplikasyonlar nelerdir?
Yanakta şişlik olabilir. Kısa sürede geçmesini beklediğimiz bu şişlik ilk gün yapılan buz kompresi ile atlatılabilir. Doktorunuzun önerdiği ilaçları aldığınız sürece şiddetli ağrılar yaşamazsınız. Sigara kullanmak implantınızın düşme riskini artırır.

 

s• Tedavi Sonrasında
İmplant uygulamaları sonrasında birçok hasta aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir. İmplant tedavisinin ikinci aşaması olan implant üstüne yapılacak protezler için operasyondan sonra implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-4 ay kadar beklenmesi gerekmektedir.

 

Dental implantlar ilk bakışta pahalı bir tedavi olarak bilinse de, kişiye sağladığı konfor, estetik görünüm, komşu dişlere zarar verilmeden yapılması gibi birçok avantaj sağlar. İmplantınızı çok uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz. Birçok insanda implantlar ömür boyu ağız içinde sorunsuz kalır. İmplantların sorunsuz kullanımını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunların başında hastanın ağız hijyenine verdiği önem gelir. Doğru ağız bakımı ile implantlarınız ömür boyu rahatça gülmenizi, konuşmanızı ve yemenizi sağlar.

 

• Kimler yaptırmalı?
Her hastaya implant yapılamaz. Genel sağlık durumu bozuk kişilere, kötü alışkanlıklara sahip kişilere, çene kemiği yapısı uygun olmayan kişilere, implant uygulanması doğru olmaz.

 

• HAVALANINDAN KARŞILAMA
Başta İstanbul olmak üzere birçok ilde anlaşma yaptığımız diş hastanelerinde güvenle implanlarınızı yaptırabilirsiniz.Havaalanında karşıladığımız misafirlerimizi diş hastaneleri ve diş tedavi kliniklerimize ya da konaklayacağınız otele VIP araçlarla götürüyoruz.

 

• KONAKLAMA – GEZİ PROGRAMI
Tedavinizin yapılacağı kliniğe yakın ve en uygun oteli sizin için buluyor ve sizin için rezervasyon yapıyoruz. Türkiye’ye gelişinizi daha eğlenceli hale getirmek için tedaviniz dışındaki zamanlarda alternatif gezi ve eğlence program önerileri sunuyoruz.

Euro Medicare Ön Teklif ve Talep Formu

Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Tüp bebek tedavisi (Invitro fertilizasyon):

Bir çift, 6 ay bebek sahibi olmayı isteyip olamıyorsa kısırlık tedavisine başvurabilir. Tüp bebek tedavisi kısırlık tedavilerinin en etkili olanıdır. Baba adayından seçilmiş spermler ile anne adayından toplanan yumurtalar, bir kaba koyulup laboratuar ortamında döllenmesi sağlanır. Döllenmenin olduğundan emin olabilmek için, spermle yumurtanın kapta doğal olarak döllenmesini beklemek yerine, ileri bir teknik olan mikroenjeksiyon yöntemi ile spermler yumurtanın içine özel bir aletle tek tek yerleştirilir. Laboratuar ortamında sperm ve yumurtanın birleştirilmesi sonucu oluşan embryolardan 1 veya 2 tanesi seçilerek annenin rahmine verilir.

 

Tüp bebek, kadında yumurtalık kanallarının (tüplerinin) tıkalı olması, kanalların hiç olmaması, yumurta kaynağının az olması, erken menopoz durumunda, erkekte spermin yetersizliği sebebiyle, endometriozis (çikolata kisti) durumunda, aşılamanın sonuç vermediği durumlarda yapılır.

 

Euromedicare en ileri teknolojiler ile donatılmış merkezlerde alanında uzman ekiplerle çalışarak bebek sahibi olmanıza güvenilir çözümler sunar.

Euro Medicare Ön Teklif ve Talep Formu